Náš program

„Zaměstnanost“

VÍCE PŘÍLEŽITOSTÍ PŘES EVROPSKÉ FONDY

„Potravinová bezpečnost a ochrana spotřebitele“

NEBUĎME POPELNICÍ EVROPY

„Prorodinná politika“

EVROPA MUSÍ OMLÁDNOUT, JINAK ZESTÁRNE A VYMŘE

„Bezpečná Evropa“

ZA OBRANU NAŠICH HODNOT A BEZPEČÍ!

„Snížení byrokracie, využití výhod členství v EU“

JEDNODUCHÁ EVROPA BEZ HRANIC

„Finance, bankovnictví, telekomunikace“

EVROPA BEZ ZBYTEČNÝCH PLATEB A POPLATKŮ

„Svoboda, právo a spravedlnost, boj proti korupci“

SPRAVEDLIVÁ A SVOBODNÁ EVROPA

„Energetika, věda a výzkum“

TRH S ENERGIEMI MUSÍ MÍT LOGIKU

„Zdraví a zdravotnictví“

POMOZME POTŘEBNÝM A ZVYŠME POCIT BEZPEČÍ V EVROPĚ

„Zemědělství“

ČESKÝ SEDLÁK NEMUSEL OPOUŠTĚT SVOJE POLE

Podporovatelé Proč nás volit

Kandidáti 2014

zobrazit další kandidáty >

Podporovatelé

Vážím si pana Pavla Svobody a paní Michaely Šojdrové. Věřím, že budou výborně reprezentovat Českou republiku v Evropském parlamentu.
Svědčím před voliči České republiky, že Pavel Svoboda se jako akademik i jako diplomat už čtvrt století angažuje v obtížném pokusu o mír a prosperitu našeho kontinentu. Ten pokus se jmenuje Evropská Unie. Pavel Svoboda zasvětil svůj život Evropě. Patří do parlamentu této Unie jako nikdo jiný.
Věřím, že Pavel Svoboda může své bohaté zkušenosti z domácí politiky a zejména z diplomatických služeb použít k dobru naší země. Patří k politikům, kteří mají mou důvěru.
Ztotožňuji se s Pavlem Svobodou důrazem na hodnotu kvalitního vzdělání, které ale musí "nasedat" na dobré kořeny získané v rodině. V demokratické politice je třeba pro řešení problémů získávat podporu a spojence. Pro to je důležitá schopnost dobré komunikace, a tu má Pavel Svoboda v bohaté míře.“
Pana doktora Pavla Svobodu znám dobře dlouhá léta, a proto velmi rád podporuji jeho kandidaturu. Jsem přesvědčen, že bude dobře representovat naši zemi v tomto důležitém orgánu Evropy.
„Pavel Svoboda? Vždycky !!!“
Když jsme s Pavlem Svobodou brojili proti normalizaci, proč bych s ním nespěchal do Evropy?
Pavla Svobodu osobně znám, nejenom jako diplomata, ale i jako aktivního organizátora kulturního života. Vím, že v jeho osobě bude mít naše kultura významné zastoupení i v Evropském parlamentu.
Podporuji Pavla Svobodu - jsem ráda že na mé místo v EP kandiduje tak silná osobnost s mnohaletou zkušeností z diplomacie a vlády a s mezinárodním rozhledem. Věřím, že zájmy voličů v Evropě bude zastupovat skvěle!
Jan Švejnar

Jan Švejnar
ekonom

Petr Pithart

Petr Pithart
bývalý senátor, člen KDU-ČSL

Prof. PhDr. Tomáš Halík Th.D.

Prof. PhDr. Tomáš Halík Th.D.
psycholog, kněz, katolický teolog, sociolog

Prof. RNDr. Václav Hampl, DrSc.

Prof. RNDr. Václav Hampl, DrSc.
emeritní rektor Karlovy univerzity

Miloslav Vlk

Miloslav Vlk
kardinál

Roman Janál

Roman Janál
sólista opery Národního divadla v Praze

PhDr. Jiří Černý

PhDr. Jiří Černý
hudební kritik

Mgr. Daniel Herman

Mgr. Daniel Herman
ministr kultury

MUDr. Zuzana Roithová MBA

MUDr. Zuzana Roithová MBA
europoslankyně za KDU-ČSL

Podpořte nás

Úvod

KDU-ČSL pro volby do Evropského parlamentu 23. a 24. května 2014

KDU-ČSL je středová strana, která vyvažuje extrémy. Držíme rovnováhu mezi „tvrdým“ volným trhem (pravice) a přílišným ochranářstvím a zadlužováním dalších generací (levice). Prosazujeme úctu ke každémučlověku, svobodu a demokracii – evropské tradiční hodnoty, na kterých Evropa i KDU-ČSL vznikla. Zasazujeme se zejména o rodiče a děti, rozumné hospodaření podle principů sociálně-tržní ekonomiky, solidaritu s nemohoucími, rozvoj vzdělávání a obnovu prestiže zemědělství a řemesel a další témata. Máme třicetitisícovou stabilní členskou základnu, pětadevadesátiletou historii a deset let zkušeností a výsledků v Evropském parlamentu.

Evropskou unii (EU) chápeme jako prostor pro prosazování českých zájmů, který  dosud efektivně nevyužíváme. Vždyť unijní předpisy ovlivňují i naše zákonodárství. Proto se chceme na rozhodování v EU a o EU dál aktivně podílet. Vidíme i dílčí nedostatky EU, ty chceme konstruktivně napravovat, ne z EU vystupovat nebo ji poškozovat.

 


Považujeme za logické potvrdit své zastoupení i v Evropském parlamentu (EP). Již osmnáct let jsme součástí největší politické rodiny v EU - Evropské lidové strany (ELS), a proto máme sílu svoje sliby skutečně prosadit.

S ELS sdílíme konzervativní hodnoty a sociálně-tržní hospodářství. Europoslanci KDU-ČSL také patří dlouhodobě k nejaktivnějším – příkladem za všechny je Zuzana Roithová.

 

Proč dát svůj hlas kandidátům
KDU-ČSL?

Chceme Evropu, která respektuje jedinečnost každého státu i národa a zároveň společně řeší globální problémy. Reguluje jen to, co může poškodit společný zájem – třeba dovoz škodlivých hraček či nekvalitních potravin z Asie. 

Chrání bezpečnost svých občanů, bojuje společně proti terorismu, korupci i organizovanému zločinu a je sebevědomou, stabilní hospodářskou velmocí s půlmiliardou obyvatel. Silná EU, která brání své občany před zápory hospodářské recese a globalizace, hájí i český národní zájem.

Nechceme Evropu, která není ochotná bránit své tradiční hodnoty. Rodina nikdy nesmí být nevýhodou. EU nesmí rodičům mluvit do výchovy dětí. Nechceme experimenty jako zpochybňování jedinečnosti lidského života, rozvolňování výchovy a školství či tendence k legalizaci drog a eutanazie. Nechceme byrokracii a „normy“, jak má kde co vypadat, a rozbujelý aparát, který státům radí, jak mají vypadat jejich daňové či sociální záležitosti.